Хотели в Созопол ремонт на покриви Компютри и лаптопи мобилни телефони
Начало arrow Новини arrow Софтуер arrow Троянците доминират новия зловреден код
Троянците доминират новия зловреден код PDF Print E-mail
Written by dEoL   
Категорично изпревариха заразите с рекламен софтуер
Троянците стават все по-популярни в арсенала на хакерите. През последните три месеца този тип софтуер е окупирал 83% от общия брой на новите зловредни програми, според компанията за сигурност Panda Software.
Онлайн скенерът ActiveScan е открил троянци в 26% от заразените компютри. Този тип зловреден софтуер е идеален за кражба на конфиденциална информация, на което се дължи и широкото му разпространение.
Откраднатите данни могат да се използват след това за финансови облаги. Именно това е движещият мотив на кибер престъпниците в настоящия момент, посочват експертите от Panda. 
През миналата година се развихри конкуренция между троянците и рекламния софтуер за лидерската позиция. Нежеланата реклама тогава държеше 33% от общите зарази, а троянците - 22%.
Сега обаче ситуацията е променена. Нивото на заразите с рекламен софтуер падна до 24%, докато троянците са в небивал възход.
Същевременно голяма част от зловредните програми попадат в категорията “други". Освен че нарастват количествено, заразите стават и все по-разнообразни, което налага задължително използване на защитен софтуер от потребителите.

Източник: www.technews.bg
Добави коментар за тази статия
Добави коментар за статията (Покажи/Скрий Бланката)



Коментари от потребителите
Към този момент няма добавени коментари за тази статия....
 
< Prev   Next >

Вход






Lost Password?
No account yet? Register

Търсене

Bulgarian IT - IT News, Hardware Software Сайт за емиграция в Квебек